Do góry

Gospodarstwo Rolne i Sadownicze
Wojciech Klimkiewicz

Logo Klimkiewicz

Program „Owoce w szkole”

Zmiana nawyków żywieniowych dzieci

Nasze gospodarstwo uczestniczy w programie „OWOCE W SZKOLE” od samego początku , czyli od jego uruchomienia przez Komisję Europejską w roku szkolnym 2009/2010.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępniamy się kilka razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Owoce dostarczane do programu pochodzą z naszego 200 hektarowego sadu, produkowane są według surowych wymagań integrowanej produkcji roślin (IP) z udziałem metod biologicznych, dzięki temu owoce i warzywa z naszych pól posiadają wysokie walory zdrowotne i dietetyczne co potwierdzają państwowe certyfikaty.

Porcje warzywne przygotowywane są bezpośrednio przed wydaniem, celem zapewnienia ich maksymalnej świeżości, a dostarczane codziennie we wczesnych godzinach rannych.

Warzywa z najsłodszych i najsmaczniejszych odmian , krojone w słupki przypominające frytki oraz talarki, są atrakcyjne dla dzieci. Dzieci ze szkół, do których realizujemy dostawy mogą odwiedzić nasze gospodarstwo i zapoznać się z pracami w sadzie i przechowalni.

Dla organizowanych wycieczek do naszego sadu przygotowujemy zabawy i konkursy.

Soki tłoczone 3l
100%
świeżych owoców

Strony Internetowe Bydgoszcz